Pon-Pt 09:00 - 20:00
Pon-Pt 09:00 - 20:00
Post Image
17 mar, 2023
Posted by Bartosz
0 comment

Instalacja off grid

Instalacja off gid czyli fotowoltaika z magazynem energii.

Co to jest instalacja off grid? 

Instalacja off grid to innymi słowy instalacja wyspowa. Ma ona za zadanie uniezależnić nas od dostawcy energii elektrycznej.

Zasada działania instalacji off grid jest w zasadzie bardzo prosta.

Przez użyciu paneli fotowoltaicznych lub turbiny wiatrowej produkujemy własną energię elektryczną, którą magazynujemy w magazynie energii. Zmagazynowaną energię elektryczną wykorzystujemy do zasilania naszych urządzeń elektrycznych. Produkowanie własnej energii elektrycznej i magazynowanie jej pozwala daje nam energetyczną niezależność. Tak w skrócie można opisać działanie instalacji off grid. 

Jakie urządzenia będą nam potrzebne aby osiągnąć energetyczną niezależność.      

Zanim zaczniemy muszę cię uprzedzić, że ingerencja w instalację elektryczną bez podstawowej wiedzy może okazać się groźna i kosztowna w skutkach.

instalacja off grid w domu

Zalety instalacji off grid

Skoro podstawy funkcjonowania instalacji off grid już znamy. Możemy przeanalizować korzyści płynące z posiadania własnego niezależnego źródła zasilania.

Czy warto zainwestować w instalację off grid

Opine na temat, czy warto zainwestować w instalację off grid są podzielone. Według nas jest to inwestycja, która przy ciągle rosnących cenach energii elektrycznej jest opłacalna. 

Oczywiście nie dajmy się zwariować. Falowniki off grid i hybrydowe jak i magazyny energii renomowanych firm są znacznie droższe niż standardowe gridowe inwertery. Nieznaczny to, że musimy takowe kupować.  

Dobrze zaprojektowana instalacja off grid w cale nie musi być strasznie droga. Wystarczy zastosować odpowiednie baterie i falownik. W przypadku kiedy mamy już gridową instalację fotowoltaiczną możemy ją rozbudować za kwotę około 20 tys zł. dokładając falownik hybrydowy i magazyn energii 15kWh. Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej zagwarantuje nam energetyczną niezależność i znacznie obniży nasze rachunki, w szczególności gdy nasza instalacja została przyłączona po 01. Lipca 2022. W przypadku rozbudowy instalacji o funkcję off grid nie będziesz musiał sprzedawać swojej energii dostawcy prądu. Nadwyżkę zmagazynujesz w magazynie energii i wykorzystasz w momencie kiedy będziesz jej potrzebował. 

instalacja off grid

Jeżeli zastanawiasz się nad rozbudową swojej instalacji o funkcję off grid skontaktuj się z nami. Wiemy jak zrobić to tanio i dobrze.

Jeśli szukasz solidnego elektryka, który zajmie się projektem, budową, konserwacją, optymalizacją lub modernizacją twojej instalacji fotowoltaicznej zadzwoń.

+48 537 181 219

Specjalizujemy się w optymalizacji on gridowych instalacji fotowoltaicznych. Rozbudowywujemy standardowe instalacje fotowoltaiczne tworząc systemy off grid. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.*


Budujesz Kampera?

Doradzamy przy budowie kampera. Wiemy, że budowa kampera może być nie lad wyzwaniem, zwłaszcza kiedy robi się to pierwszy raz.

Z nami u twego boku napewno pójdzie dużo łatwiej. Podpowiemy jak zrobić to lepiej, taniej, szybciej i do tego dobrze.

Zadzwoń - 537 181 219